Fizioterapeutski tehničar

Privatna srednja škola za fizioterapeuta u Opatiji - Učilište Lovran. Možete se upisati na srednjoškolski program, program prekvalifikacije ili doškolovanja. Po završetku školovanja za fizioterapeutskog tehničara, pruža se mogućnosti zapošljavanja i samozapošljavanja u sektoru zdravstva, zdravstvenog turizma, sportskim klubovima, socijalnim ustanovama, sektoru osobnih usluga u Hrvatskoj i zemljama EU.

Fizioterapeutski
tehničar

Privatna srednja škola za fizioterapeuta u Učilištu Lovran u Opatiji. Možete se upisati na program prekvalifikacije ili doškolovanja. Po završetku školovanja za fizioterapeutskog tehničara, pruža se mogućnosti zapošljavanja i samozapošljavanja u sektoru zdravstva, zdravstvenog turizma, sportski klubovi, socijalne ustanove, sektor osobnih usluga u Hrvatskoj i zemljama EU.

NAZOVI NAS

• Teorijske osnove pretkliničkih i kliničkih medicinskih područja - teorijska i znanja i vještine iz područja kineziologije, kineziterapije i fizikalne terapije.
  • Izvesti fizioterapijski pregled, kineziometrijska mjerenja i mišićna testiranja
  • Pripremiti i provoditi elektroterapijske, termoterapijske i hidroterapijske postupke
  • Provesti: klasičnu masažu, sportsku masažu, limfnu ručnu drenažu, vezivno tkivnu masažu, refleksnu masažu stopala, akupresurnu masažu
  • Provoditi temeljne kineziterapijske postupke i primijeniti fizioterapijske postupke u kući bolesnika
  • Pripremiti prostor i materijal za rad prilikom izvođenja fizioterapijskih postupaka
  • Provoditi administrativne poslove u fizioterapiji i voditi karton pacijenta
  • Osigurati i održavati kvalitetu pružene usluge
  • Vještine i pravila komunikacije – kod naručivanja i prijema pacijenta, sudjelovati u profilaksi i savjetovati pacijente
  • Primjenjivati u radu higijenske mjere dezinfekcije prostora, radnog mjesta, pribora i opreme, pravila zaštite na radu
Program je namijenjen

Svima koji žele promijeniti zanimanje (prekvalifikacija) ili  dovršiti započeto školovanje bez obzira koju su srednju školu pohađali.
Svima koje nisu završili srednju školu i imaju navršenih 18. godina.

Predlažemo Vam da nam bez obaveza, pošaljete kopije svjedodžbi završenih razreda srednje škole na temelju kojih ćemo utvrditi:

• razlike opće obrazovnih predmeta koje trebate polagati
  • razlike strukovnih predmeta koje trebate polagati
  • izračunati ukupnu cijenu školarinu

Nastava se održava u poslijepodnevnim satima. Vježbe se održavaju u kabinetu za vježbe u školi, opremljen najsuvremenijim uređajima za fizikalnu terapiju i kineziterapiju.  Praksu polaznici mogu pohađati u suradničkim ustanovama Učilišta Lovran ili po svom izboru u ordinaciji  / ustanovi fizikalne medicine.

Osigurali smo vrhunske uvjete za provođenje nastave - nastavnike iz prakse.

Trajanje i cijena

Školovanje traje prosječno 20 - 22 mjeseca / sva 4 razreda.
Cijena školarine za Fizioterapeutskog tehničara ovisi o tome upisujete li srednjoškolski program,  prekvalifikaciju ili doškolovanje.

Cijena školovanja je 700 Eur / 5.274,15 Kn – po razredu
Ako imate položene stručne predmete u ranije završenoj srednjoj školi cijena se umanjuje za 80 Eur / 602,76 kn po položenom predmetu.
Ako imate manje položenih opće obrazovnih predmeta u ranije završenoj srednjoj školi cijena se uvećava za 80 Eur / 602,76 kn po predmetu.

Popis predmeta po razredima

Završna svjedodžba

Nakon izrade i obrane završnog rada polazniku srednje škole za fizioterapeuta se izdaje završna svjedodžba i stječe zvanje Fizioterapeutski tehničar koja se upisuje u radnu knjižicu. S završenom školom i prekvalifikacijom za fizioterapeuta i položenim ispitima državne mature moguć je nastavak obrazovanja na visokoškolskoj razini. Po završetku školovanja Fizioterapeutski tehničar može pohađati pripravnički  staž i učlaniti se u  Komoru fizioterapeuta

Stručno usavršavanje

Završeni polaznici mogu se nastaviti stručno usavršavati na specijalističkim tečajevima fizioterapije, manualne medicine i kiropraktike u Učilištu Lovran.

Česta pitanja - FAQs

Školovanje traje 20-tak mjeseci za sva 4 razreda

Završena srednja škola (prekvalifikacija)
    Završen prvi ili više razreda srednje škole (doškolovanje)
    Završena osnovna škola ( stjecanje sss )

700 Eur / 5.274,15 Kn – po razredu
    plaćanje do 20 rata
    5% popusta za plaćanje u cijelosti

listopad 2024.

• Pogodnosti

Popust 250 € na školarinu
    Samo za rane prijave do 30. 06. 2024.

• Mogućnost kreditiranja

Erste banka