Instruktor pilatesa i joge

Program osposobljavanja s upisom u E-radnu knjižicu. Postani pilates  trener i joga instruktor.

Instruktor pilatesa i joge nakon završetka edukacije može samostalno voditi grupne i individualne pilates i  joga treninge.

Instruktor pilatesa i joge se može i samozaposliti ili uz postojeće zaposlenje otvoriti paušalni obrt ili tvrtku u sektoru osobnih usluga.

Instruktor pilatesa i joge

Polaznici će po završetku školovanja prepoznati i razlikovati oblik i građu ljudskog tijela osobito lokomotornog sustava kao i temeljna teorijska i praktična znanja iz područja kineziologije. Naučit će programirati i planirati sat treninga pilatesa i joge, komunicirati na primjeren način s klijentima te  prepoznati rizike i opasnosti pri vježbanju, primijeniti mjere zaštite na radu i prve pomoći.

Pilates - polaznici će naučiti samostalno voditi grupni i individualni pilates  trening tijekom kojeg će se koristiti:

• osnovne principe vježbanja pilatesa: disanje, koncentracija, kontrola, centriranje, preciznost i tečnost (flow).
  • kombiniracije varijacija vježbi pilatesa na prostirkama  bez rekvizita i pilates vježbe uz upotrebu određenih rekvizita (velike i male lopte, elastične trake, pilates ringovi, bučice, štapovi)

Joga - polaznici će naučiti samostalno provoditi grupni i individualni joga  trening, tijekom kojeg će koristiti:

• Tehnike disanja (pranayama, abdominalno i grudno disanje, “ujjayi” disanje, naizmjenično kroz nosnice…)
    • Osnovne vježbe joge i njihove  varijacije (asane/položaji)
    • 12 osnovnih položaja pozdrava suncu
    • Hatha yoga/shatkarma - šest grupa vježbi pročišćavanja tijela.
    • Yoga nidra
    • Tehnike koncentracije, meditacije i relaksacije.
    • Vođena meditacije
    • Meditaciju na svijeću (trataka)
                  Program je namijenjen

Svima koji žele steći dodatna znanja i vještine, naučiti vježbe da bi postali pilates treneri i joga instruktori i pronaći posao u području wellnessa, fitnessa, sportskih klubova, salona za masažu,  udruga za osobni rast i razvoj.
                  Svima koji planiraju uvođenje novih usluga za svoje klijente ili pojedincima koji žele steći dodatna znanja i vještine za osobni razvoj i  unapređenje zdravlja.

Edukacija traje 7 modula u trajanju  po 3 dana.

Predavanja se održavaju u učionici opće namjene i kabinetu za vježbe Učilišta, a vježbe i praktična nastava u prostorijama Ortosan medical wellness centra koji se nalazi u okviru prostora Učilišta Lovran u Opatiji - prostorija za vježbe, kabina za masažu i  kozmetičku njegu lica i tijela, manikuru, pedikuru, depilaciju.

Osigurali smo iskusne predavače  i mentore za vježbe i praktičnu nastavu. Svi predavači, mentori, voditelji vježbi dolaze su iz realnog okruženja - podučavaju Vas za pružanje usluga i poslova  na kojima svakodnevno rade. Među trenerima i nastavnicima na programu školovanja ističemo Danu Augustin - vrhunsku instruktoricu više smjerova yoge

Bivši polaznici stječu pravo na popust (15%) na svaku sljedeću edukaciju (popust se ne ostvaruje za edukacije koje provode vanjski suradnici)

• U cijenu tečaja uključen nastavni materijal – skripta s teorijskim osnovama i opisanim vježbama pilatesa i joge
                  • Polaznici dobivaju majicu i ruksak Učilišta Lovran