Dentalni asistent

Učilište Lovran od 2018. godine izvodi program stjecanja srednje stručne spreme - prekvalifikacija i doškolovanje, za zanimanje dentalni asistent/dentalna asistentica, odobren od Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Po završetku školovanja lako se možete zaposliti u ordinacijama i klinikama dentalne medicine koje nam šalju upite i natječaje za posao Dentalni asistent. Učiti ćete u opremljenom dentalnom kabinetu. Nastava vikendom.

Dentalni
asistent

Učilište Lovran od 2018. godine izvodi program stjecanja srednje stručne spreme - prekvalifikacija i doškolovanje, za zanimanje dentalni asistent/dentalna asistentica, odobren od Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa

Po završetku školovanja lako se možete zaposliti u ordinacijama i klinikama dentalne medicine koje nam šalju upite i natječaje za posao Dentalni asistent. Učit ćete u opremljenom dentalnom kabinetu. Nastava vikendom.

NAZOVI NAS

Tijekom školovanja polaznici stječu medicinska znanja iz područja dentalne medicine i praktične vještine za rad u struci, za samostalno provođenje poslova Dentalni asistent / Dentalna asistentica:

• Asistiranje doktoru dentalne medicine pri pružanju dentalnih usluga
  • Sudjelovanje u provođenju profilakse
  • Organizacija rada i administrativni poslovi u ordinaciji dentalne medicine
  • Opis poslova dentalnog asistenta proučite na poveznici
Program je namijenjen

Svima koji žele promijeniti zanimanje (prekvalifikacija) ili  dovršiti započeto školovanje bez obzira koju su srednju školu pohađali.
Svima koje nisu završili srednju školu i imaju navršenih 18. godina.

Predlažemo Vam da nam bez obaveza, pošaljete kopije svjedodžbi završenih razreda srednje škole na temelju kojih ćemo utvrditi:

• razlike opće obrazovnih predmeta koje trebate polagati
  • razlike strukovnih predmeta koje trebate polagati
  • izračunati ukupnu cijenu školarinu

Nastava se održava vikendom. Vježbe se održavaju u kabinetu za vježbe u Učilištu Lovran, opremeljen stomatološkom stolicom, autoklavom za sterilizaciju, instrumentima i potrošnim materijalom za dentalne zahvate. Osim u dentalnom kabinetu,  vježbe se održavaju  u ordinacijama dentalne medicine - po Vašem izboru.

Osigurali smo vrhunske uvjete za provođenje nastave -  iskusne predavače i suradničke ordinacije za obavljanje vježbi .

Trajanje i cijena

Školovanje traje prosječno 20 - 22 mjeseca / sva 4 razreda.
Cijena školovanja ovisi o tome upisujete li program prekvalifikacije ili doškolovanja.

Cijena školovanja je 9.000 Kn / 1.194,50 Eur – po razredu
Ako imate položene stručne predmete u ranije završenoj srednjoj školi cijena se umanjuje za 600 Kn / 79,63 Eur po položenom predmetu.
Ako imate manje položenih opće obrazovnih predmeta u ranije završenoj srednjoj školi cijena se uvećava za 600 Kn / 79,63 Eur po predmetu.

Popis nastavnih predmeta
Završna svjedodžba

Nakon izrade i obrane završnog rada polazniku se izdaje završna svjedodžba i stječe zvanje Dentalni asistent / Dentalna asistentica koja se  upisuje u radnu knjižicu. S završenom školom i prekvalifikacijom za dentalnog/nu asistent/icu i položenim ispitima državne mature moguć je nastavak obrazovanja na visokoškolskoj razini.

Nakon obavljenog pripravničkog staža u trajanju od 1 godine dentalni asistent/ica polaže stručni ispit u Ministarstvu zdravstva Republike Hrvatske.
Nakon položenog stručnog ispita Dentalni asistenti/ca mogu tražiti upis u registar i izdavanje dozvole za rad (Licence) pri Hrvatskoj dentalnoj komori.

Završeni polaznici mogu pohađati tečajeve u Učilištu Lovran iz Dermoestetike i estetske medicine – jer su te usluge sve zastupljenije u ordinacijama dentalne medicine.

Česta pitanja - FAQs

Školovanje traje 20-tak mjeseci za sva 4 razreda

Završena srednja škola (prekvalifikacija)
    Završen prvi ili više razreda srednje škole (doškolovanje)